معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت با بیان این‌که مشکل کمبود نیروی انسانی در وزارت بهداشت وجود دارد، اظهار کرد: در این راستا درخواست مجوز ۱۰۰ هزارنفری را به سازمان اداری و استخدامی داده‌ایم و امیدوارم موافقت‌های لازم را داشته باشند که با جذب نیروهای متخصص بتوانیم سلامتی مردم را تامین کنیم.


به گزارش ایسنا ، بهروز رحیمی در سفر به استان همدان با حضور در دانشکده علوم پزشکی اسدآباد اظهار کرد: مسئولین دولت آقای رئیسی خصوصاً در حوزه بهداشت و درمان در تلاش هستند که عزت، عظمت و سلامتی مردم و ایران را حفظ کنند.


وی با اشاره به عملکرد جهادی کارکنان حوزه بهداشت و درمان در انجام واکسیناسیون سراسری و خدمتگزاری شبانه‌روزی عنوان کرد: کارکنان نظام سلامت در دو سال اخیر و در دوران همه‌گیری ویروس کرونا ایثارگرانه خدمت کرده و راحتی و آسایش خود را برای حفظ جان هم‌وطنان خود فدا کردند و همه مردم و مسئولین شاهد این ازخود گذشتگی بودند و جا دارد تقدیر ویژه‌ای از آنان به عمل آید.


رحیمی با اشاره به اهمیت سیاست‌های کلی وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۱ گفت: طبق دستور مقام عالی وزارت، سیاست کلی ما تقویت اصول پایه بهداشتی در کل کشور خواهد بود که برنامه‌هایی در این راستا تدوین و در دستور کار قرارگرفته است و شروع آن با ساماندهی، تکمیل و تجهیز پروژه‌های بهداشتی در سراسر کشور با اولویت مناطق کم برخوردار در راستای محرومیت‌زدایی خواهد بود. اجرای این برنامه‌ها منتج به رشد شاخص‌های بهداشتی می‌شود.


معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اظهار کرد: ساماندهی نظام بهداشتی و نظام شبکه در کشور باعث تغییرات بزرگی در حوزه بهداشت و درمان خواهد شد. خصوصاً در بحث کاهش هزینه درمانی برای مردم و دولت در میان‌مدت و بلندمدت که ثمرات شگرفی را به دنبال خواه داشت و ما با جدیت این مهم را دنبال می‌کنیم.


بهره‌برداری از دانشکده پرستاری اسدآباد در آینده نزدیک

وی با تاکید بر این‌که پروژه آموزشی دانشکده پرستاری اسدآباد یکی از نیازهای مهم و اصلی این شهرستان به شمار می‌رود، گفت: به‌موازات ساماندهی پروژه‌های بهداشتی در شهرستان اسدآباد، پروژه در حال ساخت دانشکده پرستاری را با جدیت دنبال خواهیم کرد و این نوید را می‌دهیم که در آینده بسیار نزدیک آماده بهره‌برداری خواهد شد.

وی افزود: این دانشکده با امکانات آموزشی بسیار خوبی که برای آن در نظر گرفته شده است، پاسخگوی آموزش دانشجویان پرستاری در اسدآباد و میزبان بسیار خوبی برای متقاضیان رشته پرستاری از سراسر کشور خواهد بود.

رعایت اخلاق و حفظ کرامت انسانی

معاون وزیر بهداشت با بیان این‌که همه ما در قبال مردم، مسئول هستیم اظهار داشت: همه کارمندان دولت جایگاه، مقام و عزت خود را از مردم دریافت می‌کنند و اگر مردم ناراضی باشند، همه این داشته‌ها برای ما در حوزه دولتی بی‌ارزش و بی‌اثر خواهد شد.

رحیمی افزود: به همه همکاران در واحدهای مختلف بهداشتی، درمانی و اداری توصیه می‌کنم که حفظ کرامت انسانی و اخلاق‌مداری را نسبت به مردم بیش‌از پیش رعایت کنند و با اجرای قانون تکریم ارباب‌رجوع باعث شوند تا همان‌گونه که در چشم مردم عزتمندانه در حال خدمت هستیم، به همین شکل باقی بمانیم.

وی گفت: با همه سختی‌ها، کمبودها و مشکلاتی که گاهی وجود دارد، باید با تمام توان برای حفظ آرامش، امید و خدمت‌رسانی هرچه‌بهتر به مردم از هیچ اقدامی فروگذار نکنیم و در حد توان اجازه ندهیم مردم در هیچ زمینه‌ای کمبودی احساس کنند.


معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت بابیان این‌که در سطح ملی، نگاه به حوزه سلامت متفاوت‌تر از حوزه‌های دیگراست گفت: با توجه به این‌که در حوزه خاص و مهمی در حال خدمت به مردم هستیم، این انتظار را داریم که حمایت‌ها از وزارت بهداشت نیز متفاوت‌تر و مضاعف‌تر باشد تا بتوانیم به‌درستی و با دستی باز، انتظارات جامعه را به نحو مطلوب به جا آوریم.


رحیمی بابیان این‌که مشکل کمبود نیروی انسانی در وزارت بهداشت وجود دارد، اظهار کرد: در این راستا درخواست مجوز ۱۰۰ هزارنفری را به سازمان اداری و استخدامی داده‌ایم و امیدوارم موافقت‌های لازم را داشته باشند که با جذب نیروهای متخصص بتوانیم سلامتی مردم را تامین کنیم.


پیگیری تبدیل وضعیت کارکنان

وی بیان کرد: از دغدغه‌های همکاران در سراسر کشور در خصوص تبدیل وضعیت و استخدام اطلاع داریم و موضوع اخذ مجوز استخدام ۱۰۰ هزارنفر از سازمان برنامه‌ و بودجه برای وزارت بهداشت با موضوع تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی، طرحی، ۸۹ روزه، قراردادی کاملاً متفاوت و به‌موازات هم در حال پیگیری است.

رحیمی گفت: در تلاش هستیم به‌اندازه کمبود نیروی انسانی که در وزارت بهداشت داریم نیروهای کارآزموده و متخصص در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان را با برگزاری آزمون جذب کنیم و از سوی دیگر نیروهایی که در قالب قراردادهای مختلف نیز هستند، با اخذ مجوز جداگانه و تامین منابع موردنیاز از سوی سازمان برنامه‌وبودجه، تبدیل وضعیت کنیم که برای تحقق این موضوعات نیازمند حمایت همه‌جانبه از سوی مجلس شورای اسلامی، سازمان اداری و استخدامی و همچنین سازمان برنامه‌وبودجه خواهیم بود.


براساس گزارش وبدا، وی با بیان این‌که ایجاد آرامش در اساتید هیئت‌علمی موجب ایجاد آرامش در بدنه دانشجویی و به‌تبع جامعه خواهد شد، گفت: نخبگان و اساتید هیات‌ علمی ما در کشور بار بزرگی از نظر تربیتی و آموزشی در جامعه بر عهده‌دارند و اگر رعایت حق‌ و حقوق آنان در چهارچوب قوانین و مقررات انجام نشود، این آرامشی که سال‌هاست در بین دانشجویان ما ایجاد شده بر هم خواهد خورد و خسارات بعضاً جبران‌ناپذیری را باید متقبل شویم.

منبع : خبرگزاری ایسنا